Pontony

Co kupić? Łódka czy ponton na wędkarskie wprawy

Wybierając się na ryby, nie zawsze łowimy z brzegu zbiornika wodnego. Bardzo często, z uwagi na ukształtowanie linii brzegowej, jest to po prostu niemożliwe. Jeżeli chcemy wypłynąć na wodę, czeka nas podjęcie decyzji – lepszy będzie ponton, a może łódka? Jakie właściwości ma każde z nich? O czym musimy pamiętać, dokonując zakupu? Warto zatem pospieszyć z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania związane z tą kwestią.

Nazwa nie jest najważniejsza
Tak naprawdę na rynku dostępnych jest wiele modeli zarówno łódek, jak i pontonów. Różnią się one wielkością, ciężarem, stabilnością. Różnie też jest, jeżeli chodzi o głośność pracy silnika czy zwrotność. Zanim zaczniemy się zastanawiać co wybrać, lepiej przemyśleć, czego właściwie oczekujemy od naszego środka transportu. Czy zależy nam na samodzielnym zapakowaniu go na dach samochodu? A może na cichym przemieszczaniu się, żeby nie spłoszyć ryb? To wszystko jest dużo ważniejsze od nazwy sprzętu, jaki zdecydujemy się zakupić.

By zachować równowagę
Jeżeli nie chcesz przez przypadek skąpać się w wodzie, wybierz urządzenie z szerokim dnem. Łódki uchodzą za te bardziej stabilne, ale nie zawsze jest to prawdą. Rzeczywiście większa masa i głębokość zanurzenia powinny gwarantować lepszą stabilność, ale są też węższe i lżejsze modele, które bywają w tej kwestii zawodne i łatwo je przewrócić. Decydując się na łódź, wybierajmy taką z szerszym dnem. To gwarancja, że nie wylądujemy w wodzie przy jednym nieuważnym ruchu. Warto jednak rozważyć pontony z usztywnionym spodem. Pomimo lżejszej konstrukcji są stabilne, bo szerokie, utwardzone dno zapobiega wywrotkom.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3