Materace plażowe i akcesoria dmuchane

„Dmuchańce” – akcesoria do pływania dla dzieci
Lato zawsze kojarzy się z czasem szaleństwa, brakiem pośpiechu i patrzenia na zegarek. I nawet jeśli nie planujesz wakacji, to na pewno uda Ci się zorganizować jednodniowe wypady nad jeziorem czy morzem. Jeśli chcesz przy tym zobaczyć pełnię szczęścia swojego dziecka podczas pluskania się w wodzie, sprezentuj mu kolorowe dmuchańce.

Dmuchańce dla najmłodszych
Zabawa w wodzie już dawno przestała być zwykłym pływaniem czy chlapaniem. Zdobywające w ostatnich latach coraz większą popularność dmuchańce znacznie uatrakcyjniają pobyt nad wodą. Wybierając taki gadżet, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i dobieraj go do wieku swojej pociechy.

To, że dziecko nie potrafi jeszcze chodzić, nie oznacza, że nie może w pełni korzystać z pobytu nad wodą. Dla niemowląt atrakcją będzie dmuchana mata wodna. Sprawdzi się w przypadku dzieci już od 3. miesiąca życia. Jej kołnierz jest nadmuchiwany, a środek należy napełnić wodą. Pod jej wpływem ruchome elementy wewnątrz zaczną się poruszać, przykuwając uwagę malucha, a rodzicom dając chwilę oddechu.

Inną opcją, aby najmłodsze pociechy mogły skorzystać z wody, nie wchodząc bezpośrednio do jeziora czy morza, jest basenik z daszkiem. Wybór tego typu dmuchańców jest naprawdę szeroki. Dziecko może bawić się w dmuchanym grzybku czy samochodziku. Ich wspólną cechą jest to, że górna część oprócz ciekawego wyglądu ma funkcję ochronną przed słońcem. Nie dość, że dziecko nie jest bezpośrednio narażone na promienie UV, to jeszcze może pluskać się w cieniu, którego np. nad morzem często w ogóle nie ma.

Dla ciut starszych i nieco odważniejszych dzieci, niebojących się kontaktu z wodą, można wybrać dmuchane koło do nauki pływania. Jest to rodzaj fotelika z siedziskiem w stylu pieluchy, wypełnionego powietrzem, do którego wsadzamy malucha. Dwie lub trzy komory powietrzne zapewniają stabilność oraz dają podparcie plecom i głowie. Dzięki wycięciu na nogi mogą one w nieograniczony sposób fikać pod wodą.

Wyświetlanie 1–30 z 61 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 61 wyników