Zjeżdżalnie

Zjeżdżalnia ogrodowa – jaką wybrać?

Zjeżdżalnia ogrodowa jest niewątpliwie główną atrakcją każdego placu zabaw. Wybór zjeżdżalni do przydomowego ogródka powinien być jednak dobrze przemyślany. Liczy się bowiem nie tylko wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jaką zjeżdżalnię wybrać?

Rodzaje zjeżdżalni ogrodowych

Na rynku mamy dość szeroki wybór zjeżdżalni dla dzieci. Mniejsze, większe, z plastikowym stelażem lub tworzące element drewnianej konstrukcji placu zabaw. Zjeżdżalnie ze stelażem z tworzywa są niewielkich rozmiarów, można je przenieść z miejsca na miejsce, łatwo złożyć na zimę lub sprzedać, gdy dziecko już z nich wyrośnie. Zjeżdżalnie, które montuje się do drewnianej konstrukcji, są stałymi elementami. Dzięki temu jednak są bardziej stabilne, więc nie ma ryzyka, że się przewrócą. Zjeżdżalnie z plastikowym stelażem przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Stąd też są niewielkich rozmiarów, a ich cena również jest niższa.

Wybierając zjeżdżalnie, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Ze względu na korzystanie z urządzenia w ogrodzie, powinien to być materiał odporny na działanie warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, promieni UV. Te ostatnie mogą tworzyć przebarwienia na tworzywach sztucznych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29