Baseny

Jak zadbać o basen ogrodowy?
Kąpiel w basenie w upalne dni to nie tylko atrakcja dla dzieci, także dorośli doceniają tę rozrywkę. Z tego też powodu baseny coraz częściej pojawiają się w naszych ogrodach, nawet tych niewielkich. Aby odpoczywać w komfortowych warunkach, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Jak zadbać o basen ogrodowy?

Jak dbać o basen w ogrodzie
Zakup nawet najlepszego i największego basenu ogrodowego nie zapewni bezpiecznej i higienicznej kąpieli. Aby cieszyć się krystalicznie czystą wodą, należy odpowiednio o nią zadbać, m.in. regularnie usuwać zanieczyszczenia, stosować chemię basenową, myć pompę i filtry.

Pominięcie tych czynności szybko sprawi, że woda nie tylko zmieni kolor i stanie się mętna, ale także rozwiną się w niej groźne dla zdrowia bakterie, grzyby i pleśnie. Nie mniej ważne jest przygotowanie podłoża pod basen oraz jego przechowywanie poza sezonem. Do każdego basenu ogrodowego powinna być dołączona instrukcja obsługi. Są w niej istotne wskazówki, np. jak prawidłowo dbać o basen ogrodowy, jak czyścić basen ogrodowy czy jaką chemię basenową stosować. Znajdują się w niej także informacje, jak postępować w przypadku rozcięcia zbiornika czy wykaz usług gwarancyjnych. Stosowanie się do zaleceń producenta sprawi, że basen posłuży nam przez wiele sezonów.

Jak przygotować podłoże pod basen
Podłoże pod basen powinno być stabilne, wytrzymałe, twarde, równe i pozbawione zanieczyszczeń – tylko takie zapewni bezpieczną i komfortową kąpiel. Basen możemy ustawić zarówno na nawierzchni z kostki brukowej czy betonu, jak i trawie. Pamiętajmy jednak, że murawa ulegnie zniszczeniu – zgnije lub zostanie wytarta. Unikajmy usytuowania basenu na sztucznej trawie. Jej włosie jest sztywne i może poprzecinać dno zbiornika. Z tego też powodu oczyśćmy teren z gałęzi i kamieni. A co podłożyć pod basen ogrodowy? Dobrym wyborem będą specjalne maty lub podkładki. Nie tylko ochronią dno przed przebiciem czy przegryzieniem przez robaki czy gryzonie przebywające w ziemi pod zbiornikiem, ale także ułatwią poruszanie się w basenie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12